14.12.2016r. Zebranie członków o/Częstochowa. Prelekcja: „Praktyczne aspekty postępowania powypadkowego”.

W dniu 14.12.2016r. odbyło się zebranie członków naszego oddziału połączone ze szkoleniem o tematyce: „Praktyczne aspekty postępowania powypadkowego".

Prelegentem tym razem był Andrzej Nowak, Prezes naszego oddziału. Podczas szkolenia został szczegółowo omówiony proces postepowania wypadkowego. Prelegent zwracał uwagę na częste błędy popełniane przez zespoły powypadkowe, w szczególności przy ustalaniu przyczyn wypadków, a także formułowaniu wniosków i zaleceń profilaktycznych. Nie mogło obyć się bez przykładów wypadków przy pracy, również ciężkich i śmiertelnych. Przytoczone zostały także wyroki sądów, które niejednokrotnie okazują się bardzo pomocne przy ustalaniu przyczyn i okoliczności wypadków. Prelekcji towarzyszyła ożywiona dyskusja jak również wymiana doświadczeń zebranych członków.