Zebranie członków oddziału wraz z prelekcją inspektora PIP - zmiany w prawie pracy 2015-2016.

W dniu 19.10.2015r. o godz. 17.45 odbyło się zebranie członków o/Cz-wa połączone z prelekcją nt. zmian w prawie pracy 2015-2016. Prelegentem był dr Olgierd Kucharski z częstochowskiego oddziału PIP.

Szkolenie dotyczyło istotnych zmian w Kodeksie pracy w zakresie nawiązywania i trwania umów o pracę, a także zmian w zakresie urlopów macierzyńskich i rodzicielskich. Zmiany dotyczące umów o pracę wejdą w życie 1.01 i 22.02 przyszłego roku. Jak zauważył prelegent, jesteśmy w UE niekwestionowanym liderem w ilości zawieranych umów terminowych. Zmiany w prawie pracy mają również na celu ograniczenie w zawieraniu umów cywilnoprawnych na rzecz umów o pracę. Jak to zwykle bywa przy tego rodzaju zmianach, pojawiają sie głosy ekspertów prawa pracy o doprecyzowaniu niektórych zmian, a co za tym idzie ich rychłej nowelizacji.

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, zgromadziło ponad czterdziestu słuchaczy. Nie zabrakło również pytan do prelegenta. Jeszcze długo po zakończeniu wykładu p. dr Kucharski wyjaśniał różne kwestie związane z prawem pracy i nie tylko. Czekamy na kolejne spotkanie, już po wejściu w życie opisywanych zmian. Na pewno będzie mnóstwo pytań.

Miło nam również poinformować, że nasz oddział liczy sobie już 51 członków.