28.03.2018r. Szkolenie dotyczące ochrony danych osobowych

Wraz z firmą Biuro SYSTEM Spółka Jawna z Częstochowy w dniu 28.03.2018 r. zorganizowaliśmy szkolenie na temat nowych przepisów w sprawie ochrony danych osobowych.

Wdrożenie od dnia 25.05.2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i prośby członków stowarzyszenia skłoniły nas do jego organizacji.

Prelegentem był Pan Cezary Suchan – konsultant w zakresie systemów zarządzania. Podczas szkolenia zgromadzeni mogli się zapoznać z ustawowymi wymaganiami dla ODO oraz ABI w kontekście ustawy o ochronie danych osobowych i rozporządzenia RODO. Konsultant zwrócił uwagę na obowiązek ochrony zbiorów danych osobowych w przedsiębiorstwach z podkreśleniem obszaru działania służby BHP w tym zakresie. Przypomniał zgromadzonym podstawową terminologię, zapoznał nas z podstawowym podziałem zbiorów danych, zakresu ich przetwarzania, ochrony oraz obowiązkami z tego wynikającymi. W szkoleniu wzięło udział 46 osób (również niezrzeszonych).