Zebranie członków oddziału połączone z prelekcją na temat bezpieczeństwa pracy w atmosferach zagrożenia wybuchem.

27 kwietnia 2015r. o godz. 17.30 w siedzibie częstochowskiego Oddziału OSPSBHP odbyło się zebranie członków stowarzyszenia. Prezes oddziału, Pan Andrzej Nowak złożył krótkie sprawozdanie z wyborów władz Zarządu Głównego oraz z przebiegu obrad nad zmianą Statutu.

W drugiej części spotkania miała miejsce prelekcja prowadzona przez pracownika dydaktycznego Politechniki Częstochowskiej dr inż. Andrzeja Barczyńskiego. Temat wykładu: Szczególne uwarunkowania bezpieczeństwa pracy w atmosferach zagrożenia wybuchem. Zaproszony gość omawiał m.in. sposoby identyfikacji i klasyfikacji przestrzeni zagrożonych wybuchem. Przedstawił także zasady tworzenia odpowiedniej dokumentacji - oceny ryzyka zagrożenia wybuchem. Zwracał również uwagę na obowiązki pracodawcy a także służby bhp w tym zakresie. Nie obyło się również bez pytań słuchaczy, na które nasz gość wyczerpująco odpowiadał. Szkolenie przybliżyło słuchaczom trudną problematykę postępowania w środowisku zagrożenia wybuchem. Przed przerwą wakacyjną planowane jest szkolenie z inspektorem PIP. Termin i tematyka wykładu zostaną podane w najbliższym czasie.